Aktualności

Technologia GearShift w fazie testów percepcji i imersji odczuć graczy i profesjonalnych kierowców

W marcu br., Dział gier PC oraz konsol wspólnie z podmiotami zewnętrznymi rozpoczął testy percepcji i imersji silnika GearShift. Badania są prowadzone w trzech grupach badawczych składających się z 10-15 kierowców z licencjami rajdowymi, z 20-30 profesjonalnych graczy i 45-60 graczy casualowych. Dobór grup badawczych jest celowy przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego balansu płci, nie mniej niż 30% badanych będą stanowić kobiety.

Podstawą badań są dane z biofeedback oraz ankiet z danymi demograficznymi, wykorzystania gier oraz percepcji silnika gry. Zbieranie danych z biofeedback zostanie wykonane zgodnie z zasadami ustanowionymi przez Association for Applied Psychophysiology and Biofeedback (AAPB) i obejmie obszary takie jak: rytm serca (EEG), tempo oddechu, potliwość skóry (przewodnictwo skóry) i mimikę twarzy – w badaniach wykorzystano wyspecjalizowany sprzęt i licencjonowane oprogramowanie. Po zakończeniu testów powstanie kolejna wersja silnika GearShift.

Projekt GearShift dzieli się na kilka etapów, a każdy z nich pozwala na rozpoczęcie komercjalizacji. Opracowywana technologia ma realistycznie odzwierciedlać zachowania aut w wybranych dyscyplinach motosportu. Zastosowanie sieci neuronowych w fizyce jazdy stanowić będzie kamień milowy w rozwoju całej branży gier wyścigowych na świecie. ECC Games chce być jednym z pionierów tego typu rozwiązań, aby w przyszłości czerpać zyski nie tylko z produkcji własnych, ale również z udzielania licencji na technologię innym firmom. Tworzone rozwiązanie przeznaczone jest dla silnika UNREAL, co znacząco podniesie również jakość grafiki w grach opartych o tę technologię.

ZOBACZ TAKŻE

logo_color
Nowy format komunikacji – miesięczny video newsletter
Poprzednie
Następne